Sözleşme yönetimi
2
min read

Sözleşmeleri Analiz Etmenin Değeri

Sözleşmeler iş dünyasının son derece önemli araçları olarak öne çıkıyor.

bimser sözleşme
Sözleşmeleriniz birer şablon olmaktan daha öte! 

Sözleşmeleri Analiz Etmenin Değeri

Sözleşmeler iş dünyasının son derece önemli araçları olarak öne çıkıyor. Şirketinizin çerçevesini ve angajman kurallarını belirleyen bu yasal anlaşmalar bütünü, aslında sizin yaşamsal döngülerinizi oluşturmada ve sürdürülebilir kılmada bağlayıcı unsurlar haline eviriliyor. Şimdi, hazırlamış olduğunuz sözleşmeleri yeniden düşünün!

Sözleşmeleri analiz etmenin değeri nedir?

Sözleşmeleri hazırlama ve müzakere etme süreci oldukça çaba isteyen uzun süreçlerden oluşur. Bu uzun süreçler imzalanmayla kapanır ve sözleşme dosyalanıp rafa kaldırılır. Sonrasında yanlış giden bir şeyler olursa eğer, sözleşme tekrardan gözden geçirilir. Ancak bir yanlışlık olmasına gerek kalmadan, sözleşmeleriniz üzerinde durup performans analizi yapıyor musunuz? Eğer yapmıyorsanız, buraya uyarı levhasını koyalım. Çünkü sözleşmelerinizi analiz edip performanslarını değerlendirerek gelecekteki aksiyonlarınızı belirleyebilir, faydalı iş anlaşmaları sağlayabilir veya ilgili olduğunuz iş anlaşmalarını profesyonel olarak ölçeklendirebilirsiniz.


  • İş süreçleri ve operasyonlarının periyodik olarak değerlendirilmesi, ekiplerin neyin işe yarayıp neyin yaramadığını anlamalarına yardımcı olan yaygın bir alıştırmadır. Bu pragmatik eylemi aynı zamanda sözleşmelerinize de uygulayabilirsiniz.

Bir anlaşmanın sonunda biraz zaman ayırıp elinize büyüteci aldıktan sonra, sözleşmeniz üzerinde gezintiye çıkın. Gezinti sırasında performansınızı analiz ederek neyin işe yarayıp neyin yaramadığını tespit etmek size çok şey öğretebilir. Edinmiş olduğunuz bu tespiti daha sonra gelecekteki sözleşmelerinize ekleyebilir, şirketinizin yaklaşımınıza dahil ederek ise başarılı bir ivme yakalayabilirsiniz.

Hayata geçirdiğiniz işinizde profesyonelleşmeden önce muhtemelen birçok kez hata yapmışsınızdır ve belki de aynı hatalarla tekrar tekrar karşılaştınız. Her zaman geriye dönüp yapmış olduğunuz hataları telafi etmek mümkün olmayabilir. Ancak sözleşmelerinizi analiz ederek geçmişte ortaya çıkmış sorunlardan kolaylıkla sıyrılabilirsiniz! 

  • Unutmayın! Sözleşme analizi, sizi riske sokan eski hataları belirlemenize yardımcı olabilir! Ayrıca, iş sorunlarına çözüm bulmanızı kolaylaştırabilir. 


Sözleşmelerinizi analiz etmeye nasıl başlayabilirsiniz? 

paperwork sözleşme
Gelecekteki "size" JETLEXA ile daha yakınsınız!

Bu sorunun yanıtı basit: Tabi ki, JETLEXA’yla. Sözleşme süreçlerinizi canlı ve etkin bir şekilde gerçekleştirebileceğiniz, güvenli bir dolaşım alanı sunan JETLEXA’yla sözleşme yönetiminde bir profesyonel gibi davranın! Birkaç adımda sözleşmelerinizdeki risk unsurlarını tespit edebilir, rol tabanlı yetkilendirmeyle karşılıklı olarak sözleşmelerinizi inşa edebilir, şirketinizin mevcut sistemlerini doğrudan entegre edebilirsiniz.

Alanında profesyonelleşmiş hukukçulardan oluşan JETLEXA ekibiyle şimdi tanışın! İnternet sitesinden demo talep edin, size sözleşmelerinizdeki analiz süreçlerinde nasıl beceri kazanabileceğinizi anlatalım.

Yeni nesil hukuk teknolojilerine adım atmak ve güncel akışı takip etmek için JETLEXA Blog’a gidin!

Ataer Yarar