Sözleşme yönetimi
2
min read

Bulut Tabanlı Sözleşme Yönetim Sistemlerinin Avantajları

çinde bulunduğumuz küresel kriz döneminde dijital dönüşüm olgusunun ne kadar büyük öneme sahip olduğunu görebiliyoruz.

Bulut Tabanlı Yazılım
JETLEXA, Dijital Sözleşme Platformu

Bulut Tabanlı Sözleşme Yönetim Sistemlerinin Avantajları

Dijitalleşme trendi ile hayatımıza giren kağıtsız süreçler ve doküman yükünü en aza indirgeme çabasındaki şirketlerin aksiyonları doğrultusunda günümüz iş hayatının en çok ilgilendiği konulardan birisi de dijital dönüşümdür. İçinde bulunduğumuz küresel kriz döneminde dijital dönüşüm olgusunun ne kadar büyük öneme sahip olduğunu görebiliyoruz.

Dijital dönüşümünü tamamlamış veya belirli düzeye getirmiş şirketlerin küresel zorlukları nasıl en az hasar ile atlattıklarını gördükçe dijital dönüşümün önemi bir kez daha somutlaşmış oluyor.

Günümüz ticaret dünyasında hemen hemen her alan dijitalleşme süreçlerinden etkilenmiş bulunuyor. Öyle ki artık iş akışlarını yöneten birçok yazılım mevcut. Bu noktada gözden kaçmış bir alan tespit ediyoruz, sözleşmeler ve sözleşme süreçlerinin dijitalleştirilmesi. Sözleşmeler hukuk ve ticaret hayatının kaçınılmaz kesişim noktasıdır. Ne var ki böylesine kritik öneme sahip bir nokta dijitalleşme ile çok geç tanışmıştır. Ülkemizde sözleşme süreçlerinin dijitalleştirilmesi için ilk adımları atan ekiplerden birisi olan JETLEXA ekibi olarak bu yazımızda sizlere bulut tabanlı sözleşme yönetim sistemlerinin faydalarından bahsedeceğiz.

Dünyamızın son iki yılda başından geçen gelişmeler sonrasında iş hayatımız köklü değişikliklere uğradı. Karma (Hibrit) çalışma modeli bu değişikliklerden sadece bir tanesidir. Değişen şey sadece çalışma modelimiz değildi aynı zamanda işlerimizi halletme ve görevlerimizi tamamlama süreçlerimiz de değişti. Bu değişimin ismi ise dijitalleşme oldu.

Dijitalleşme sayesinde artık işlerimiz için gerekli olan şeyleri elde etmek için bir dolaba veya arşive ihtiyacımız kalmadı. İhtiyaçlarımız doğrultusunda hazırlanmış yazılımlar sayesinde doğru parametreleri girerek bulmak istediğimiz doküman, bilgi vb. unsurlara anında erişebilir hale geldik.

Tam da bu noktada sözleşme süreçleri dijitalleşmeyi takip etmesi gerekirken eski usul e-posta trafiği içinde sıkışıp kalmış vaziyette. Güzel haber şu ki artık bu durum değişiyor. Sözleşme yönetim sistemleri sayesinde e-posta trafiği içinde geciken, kaybedilen ve unutulan sözleşmeler tarih oluyor. Sözleşme yönetim sistemi, sözleşme süreçlerinizi tek bir platformda topluyor ve bu süreçleri tamamen dijitalleştiriyor.

Önemli olan konu ise ihtiyacınıza uygun çözümler sunabilen bir sistem bulmaktır. Bir sözleşme yönetim sisteminin bulut tabanlı olması siz ve şirketinizi birçok yan kurulum maliyetinden kurtarır. Aynı zamanda bulut tabanlı özelliği sayesinde tüm sözleşme süreçlerinizi sadece ofise bağlı kalmadan her yerden yönetmenizi sağlar ki bu özgürlüğün ne kadar değerli olduğunu pandemi döneminde tüm dünya gördü. Bulut tabanlı sistemler hızlı kurulumu, kurulum ve bakım maliyetlerinin olmayışı gibi sebeplerden ötürü tercih edilmelidir.

JETLEXA ekibi olarak sizlere tüm detayları düşünülmüş bulut tabanlı sözleşme yönetim sistemimizi tanıtmaktan memnun oluruz, bunun için internet sitemizden görüşme talep etmeniz yeterli olacaktır.

Sözleşme Yönetimi Yazılımı
Şimdi ücretsiz demo planlayarak profesyonel hukukçulardan oluşan ekibimizle tanışın! 

Taha Akbaş